KOVANICE - Opočnice 4:1 (2:1)

sestava: Krátký - Stránský, Kukla, Poklop (80.Soukal), Mataj - Bulíř, Trégl, Černý J., Jelínek - Král, Kubina

branky: Kubina 2, Kukla, Král (pen.)

Kovanice hrály s respektem

Kovanice do utkání vstoupily sice v roli favorta, ale s respektem, jelikož jejich soupeř dokázal před týdnem zdolat Jíkev 4:1, což bylo zajisté překvapením kola. Přes projevený respekt se však domácí svého soka nezalekli a vstoupili do utkání dobře.
Poměrně brzy šli dokonce do vedení, když po dobře zahrané standardní situaci prodloužil hlavou centrovaný míč do sítě stoperPetr Kukla, který se následně opět vrátil k řízení celé obrany. Ta měla se soupeřovými hráči brzy co dělat, jelikož inkasovaný gól hosty pozitivně motivoval k většímu důrazu a snaze hát se vpřed.
V polovině prvního dějství se Opočnici její snaha zúročila a stav se srovnal. Po několika nepředvídatelných odraz uvnitř přeplněného malého vápna si totiž srazil míč do vlastní sítě předstoper Poklop.
Domácí však šli ještě během první půle znovu do vedení, když se po úniku po křídle vřítil do šestnáctky střelec Jelínek, jehož následně hráč hostí zastavil jen za cenu faulu. Nařízený pokutový kop proměnil Král. Do kabin tak šli domácí za těsného vedení.

Hosté vypadli z tempa

Do druhého poločasu nastoupily Kovanice s jednou změnou, Trégla na hřišti nahradil Chmel. Obraz hry se po změně stran oproti tomu z první půle hodně lišil. Fotbalisté z Opočnice vypadli z tempa a Kovanice hrály takřka na jednu branku. Václav Košvanec sice pochytal několik i dobře mířených střel a držel naděje na bodový zisk, v polovině druhého dějství však již lovil míč ze sítě potřetí.
Gólovou akci táhl Josef Černý, který následně předložil míč před vyprázdněnou branku Kubinovi.
Právě rychlonohý a technicky dobře vybavený Kubina udělal za utkáním definitivní tečku, když po odvráceném centru do vápna napálil míč z první za Košvancova záda. Ondřej Kubina, ještě spolu s Kuklou, byl nejvýraznějším hráčem na place a pod vítězství svého mužstva se nezanedbatelně podepsal.(fotbal u nás)