Rozjetá garda

Ani ve třetím jarním utkání nenašla naše garda přemožitele a v pátek 9.května vyprovodila gardu Hořátve ze svého stadionu čtyřbrankovým přídělem. Hra v prvním poločase byla z naší strany skoro bezchybná. Už po 10 minutách jsme se mohli radovat poprvé, když po chybě obrany se odrazil míč k Petrovi Holému a ten přesnou střelou z 25 metrů uklidil míč do odkryté branky. Za pár minut mohlo být ještě líp, ale Lukáš Kout bohužel neproměnil pokutový kop, který brankář vytěsnil na tyč. To nás ale nemuselo mrzet, protože další pokutový kop, po dalším faulu, i když trochu se štěstím, proměnil Fanda Srb. Ve 30. minutě jsme se radovali již potřetí, svoji individuální akci po levé straně zakončil technickou střelou debutant v našem dresu Petr Pácal. Hořátevští v prvním dějství ohrozili naši branku jen pár střelami, se kterými si Dan Dvořák bez problémů poradil. Před koncem poločasu ještě ohrozil branku hostí Láďa Dudek, když postupoval sám na brankáře, první střelou trefil brankáře, první dorážkou přehodil brankáře, který na brankové čáře stihl balón vykopnout a další dorážku namířil Láďa nad branku. Poločas 3:0 a to mohl být soupeř rád.

Do druhé půle vstopila Hořátev přece jen aktivněji a vypracovala si několik příležitostí, když se naši borci nechali strhnout a většina útočila. Ale našeho,s přehledem chytajícího brankáře, nedokázali překonat. Po 20 minutách už se naše hra urovnala a mohli jsme znovu udeřit. Ota Koutek se probil až do pokutového území a chladnokrevně podél brankáře zvýšil naše vedení na 4:0. O pár minut později se po lajně protáhl do vápna znovu Ota Koutek a předložil tutovku Lukáši Koutovi, který ale branku hostí přestřelil. O chvíli později si stejní hráči spolupráci zopakovali, Lukáš Kout se na hranici šestnáctky z voleje položil do centru, ale brankář střelu chytil. Ve zbývajícím čase už se nic podstatného nestalo a tak jsme se mohli radovat z dalšího jarního vítězství.

KOVANICE - Hořátev 4:0 (3:0)

sestava : Dvořák - Král J., Zlámaný, Černý V., Kopecký J. - Leden P., Koutek, Holý, Dudek - Srb, Pácal P. - Kout, De Giorgi

branky : Holý, Srb (pen.), Pácal P., Koutek