Rozhodl úvod

V sobotu 19.4. jsme přivítali na našem stadionu tým Budiměřic, jenž na jaře nasbíral pouhé dva body, za dvě remízy a jelikož náš celek neztratil ani bod, tak se očekávalo, že všechny body zůstanou doma. A to se taky stalo, hosté se totiž nedokázali vypořádat se špatným vstupem do zápasu, kdy inkasovali hned dvakrát.

Již v 5. minutě se k trestnému kopu z 25 metrů postavil Josef Černý, ale jeho nádherná rána ještě brankou neskončila. Míč se totiž odrazil od spojnice břevna a tyče do zad hostujícího brankáře. Ale v 7. minutě jsme se již mohli radovat. Hosté tak dlouho otáleli s rozehrávkou, až se zhruba na polovině hřiště zmocnil míče domácí útočník Martin Leden a po samostatné akci nedal hostujícímu brankáři šanci. Takže 1:0 !!! A to nebylo vše, hned za 2 minuty jsme kopali další trestný kop, konkrétně náš nejlepší střelec Kuba Kollmann a bylo to 2:0, když hostující brankář nedokázal zastavit jeho přesnou a především tvrdou střelu pod břevno. Začátek utkání tedy jak z říše snů. Bohužel po našem druhém gólu se domácí hráči uspokojili a přenechali aktivitu hostům, kteří drželi míč více na kopačkách, byli u všeho o krok dříve, ale naštěstí pro nás bez jakéhokoli efektu v podobě v podobě nějaké šance, natož gólu. V 17. minutě přišla vůbec první střela budiměřických , ale hostující útočník nemířil přesně. Naopak jsme to byli my, kdo měl další gólovou šanci, ale náš kapitán Roman Kopecký nedokázal překonat hostujícího brankáře. Ve 30.minutě se ke standartní situaci dostali i hosté, ale jejich přímý kop brankou neskončil. To byla asi poslední zajímavá situace prvního poločasu.

Druhý poločes začal jako ten první. Dokázali jsme totiž skórovat hned z první vážnější situace před brankou hostí. K přímému kopu se opět postavil Kuba Kollmann, tentokrát ale nevolil střelu, ale nacentroval míč na vzdálenější tyč, kde byl připraven střelec první branky Martin Leden, jehož nepovedená střela našla domácího záložníka Davida Trégl, který už neměl problém trefit odkrytou branku hostí. Takže 3:0 !!! Po této brance se hosté položili a postupně začali i fyzicky odpadat. Snad jediná vážnější šance hostí ve druhém poločase přišla po dlouhém autovém vhazování, ale ani toto se neujalo a tak si naši hoši v klidu kráčeli k dalšímu jarnímu, již pátému, vítězství. Nemuselo ani mrzet, že další slibnou šanci  v 77. minutě, tentokráte hlavou, neproměnil Roman Kopecký. Po závěrečném hvizdu rozhodčího, došlo jako po každém vítězném utkání k děkovačce, kterou si užili jak hráči vítězného týmu, tak i domácí ultras, kteří byli vyzbrojeni dokonce i bubnem, jenž zapůjčil domácí obránce Tomáš Mataj. Díky Maty !!! (reportér amatér PAJCA)

KOVANICE - Budiměřice 3:0 (2:0)

sestava : Mach - Kvasnička (75.Soukal), Třešňák, Mataj, Stránký - Bureš (65.Kratochvíl), Černý, Kopecký R., Trégl (60.Krátký) - Kollmann (86.Kopecký P.), Leden (52.Gajdoš)

branky : Leden, Kollmann, Trégl