Opět Vítězně

V sobotu 29.3. odehráli naši borci druhé jarní mistrovské utkání a opět vítězně. A je potřeba zdůraznit,že tentokrát jim nebyl soupeřem jen celek Seletic,ale i pan rozhodčí,jemuž velmi dobře asistoval i domácí pomezní.

Tentokráte jsme se sešli ve velmi hojném počtu a trenér měl rozhodně jiné problémy,než tomu bylo v podzimní části,tj. koho nominovat do základní sestavy,koho na lavičku a kdo nedostane důvěru vůbec. Nesmíme opomenout i fakt,že i fanclub se na tento venkovní zápas vydal ve slušném počtu a veden Mečounem a s krásnou novou vlajkou,jež vyrobila Věra Černá.

Objektivně řečeno,i když se hrálo na cizí půdě, tak jsme si jeli pro tři body.Bohužel zpočátku to tak nevypadalo,naši borci byli od prvních minut všude o krok pozadu a z letargie je nevyvedla ani velká šance domácích ,kterou trestuhodně neproměnili. Trest přišel záhy! Po nevinném faulu uprostřed hřiště a po velmi dobře zahraném trestném kopu jsme naprosto nepochopitelně nechali volného hráče domácích a tan nikým neobtěžován pohodlně uklidil míč za záda brankáře Macha. Takže v 15.minutě 1:0 pro domácí. Kdo si myslel,že po tomto gólu naši hráči pochopí,že se zápas nevyhraje sám,tak neměl pravdu. Chvíli po obdrženém gólu byl dost nepochopitelně odpískán pokutový kop proti brance hostů. Kdo tam nebyl tak neuvěří,nemá cenu se více rozepisovat. K pokutovému kopu se postavil domácí spielmachr,ale naštěstí trefil jen tyč.Toto lze zřejmě považovat za zlomový moment celého zápasu,protože prohrávat o dva góly b bylo zlé nedobré. Naši hráči se po této křivdě zdravě naštvali a začali udávat tempo hry a ostřelovat branku domácích z každé pozice. Například střela Josefa Černého z 25 metrů měla již gólové parametry. Bohužel brankář domácích byl proti a jeho zákrok byl neméně povedený. Chvíli poté skvěle pronikl do pokutového území Marian Bureš,ale jeho centr z malého vápna nenašel žádného spoluhráče. Jak sám po zápase podotkl,tak měl spíše volit střelu. Další šance na sebe nenechala dlouho čekat,k trestnému kopu,za likvidační faul na Martina Ledna,se postavil Kuba Kollmann a jeho prudká rána skončila na vnitřní straně spojnice břevna a tyče. Ale ve 35.minutě se už mohli všichni hráči,funkcionáři i fanoušci Kovanic přece jen radovat. Po neuvěřitelné akci Tomáše Kratochvíla  a následném přetaženém centru se k hlavičce dostal Josef Černý a svoji šanci chladnokrevně proměnil,i když zakončení hlavou je u tohoto fotbalisty velmi vyjímečná,možná spíše sváteční záležitost.Takže 1:1 ! Do konce poločasu jsme byli stále aktivnější,ale ke gólu už žádná střela nevedla. Do druhého poločasu jsme nastoupili v obměněné sestavě,trenér hostí udělal dvě změny v záložní řadě. Bohužel druhý poločas začal velmi podobně jako ten první. Po deseti minutách ale hosté zabrali a převzali iniciativu,bohužel dlouhou dobu bez efektu. K nebezpečným průnikům a střelám se dostali například Josef Černý nebo Jakub Kollmann,ale bohužel gólman domácích byl opět proti. Proti byl i domácí pomezní rozhodčí,který někdy až nepochopitelně zastavoval akce našich borců,i když o offside se rozhodně nejednalo.Vše vyvrcholilo neuznáním zcela regulérního gólu,jehož autorem byl Zdenda Gajdoš. Po tomto extempore se atmosféra na hřišti i mimo něj ještě více vyostřila. Zhruba v 75.minutě dostal jeden z domácích hráčů zcela zbytečně,ale po právu,červenou kartu,když neudržel nervy na uzdě a okomentoval výkon rozhodčího několika vulgaritami. Toto byla samozřejmě voda na mlýn pro naše kluky,kteří ještě více přiložili pod kotel a stupňovali tempo. Bohužel žádná situace nevedla ke kýžené vedoucí brance. Rozhodnutí přinesla až 4.minuta nastavení,když se k trestnému kopu z velkého úhlu postavil Josef Černý a krásným gólem,v tomto utkání již druhým,zařídil,že všechny tři body si odvezou hosté. Zklamání na jedné straně euforie na druhé straně obrovská. Naši hráči nezapoměli,tak jako je tomu po každém zápase,poděkovat svým věrným fans,kteří věřili celý zápas ve vítězství a byli 12 hráčem. (článek sestavil PAJCA)

Seletice - KOVANICE 1:2 (1:1)

sestava : Mach - Kvasnička, Třešňák, Mataj, Stránský (72.Krátký) - Kratochvíl (46.Trégl), Černý, Kopecký R., Bureš (46.Gajdoš) - Kollmann, Leden (60.Kuchař)

branky : Černý 2

žk : Stránský