Opět těsně a opět i vítězně

V sobotu 12.4. odehráli naši hráči další jarní utkání, tentokráte na půdě celku Sokolče. Ač byl domácí tým před tímto utkáním na posledním místě průběžné tabulky, tak herně rozhodně patří určitě výš. Ale i přes sympatický výkon domácích si všechny tři body odvezli naši borci.

Od úvodních minut byli naši hráči aktivnější a měli míč častěji na kopačkách. Za zmínku stojí především šance Kuby Kollmanna, jenž neproměnil samostatný únik a přízemní střela Martina Krejčíka, kterou brankář vytěsnil na tyč. Šance měli i domácí hráči, ale ani Dan Dvořák, který v tomto utkání nahradil v brance absentujícího Jirku Macha, nedopustil změnu skóre v neprospěch hostí. Bohužel v 18.minutě bylo vše jinak. Po špatném odkopu jednoho z našich obránců se k míči dostal hráč domácích a nechytatelnou bombou, z 30 metrů, vymetl pavučinky v pravém horním rohu branky hostí. 1:0 pro domácí. O chvíli později mohlo být ještě hůř, ale Danda Dvořák byl proti a bravůrním zákrokem zlikvidoval dobře mířenou střelu. Důležité ale bylo, že naši hráči neznervózněli a stále hráli svoji hru. Odměnou jim byla branka Kuby Kollmanna z 26. minuty. Náš nejlepší střelec se opřel z 25 metrů do balonu a jeho tvrdá přízemní střela skončila za zády bezmocného brankáře. Takže 1:1 !!! Toto vlilo našim novou krev do žil a bylo jen otázkou času, kdy padne další branka a půjdeme do vedení. Tak se také stalo !!! V 35. minutě totiž vstřelil svou druhou branku v tomto utkání Kuba Kollmann, jenž se na půlící čáře zmocnil balonu a po sólové akci překonal domácího gólmana podruhé. Takže zaslouženě 2:1 pro hosty ! Horké chvilky přišli ve 40.minutě. Nejprve muse opět Dan Dvořák ukázat svůj brankářský um a skvělým zákrokem nepřipustil změnu skóre. O chvíli později měli naši hráči obrovské štěstí, když dorážku z bezprostřední blízkosti naší branky poslali domácí trestuhodně nad. Do šaten jsme tak šli s jednobrankovým náskokem.

Druhý poločas začali domácí přeci jen aktivněji ale bez jakékoli vážnější situace před brankou hostí. V 58. minutě se dostal z čista jasna k míči hostující Josef Černý a krásnou technickou střelou z 25 metrů přeloboval gólmana. Prostě fotbalová paráda a vedli jsme již 3:1 !!! Za tohoto stavu do hlavní role zápasu pasoval sám sebe pan rozhodčí, jenž od té chvíle začal řídit zápas velmi tendenčně ve prospěch domácích. Jeho role byla víceméně spíše tragikomická a nad jeho výroky kroutili hlavou nejen fanoušci z Kovanic, ale i fanoušci domácích. Píšťalka v jeho ústech připomínala spíše rozbitou hračku v rukách batolete. Brutální zákrok na našeho gólmana ze 74. minuty nepochopitelně potrestal pouze žlutou kartou a takovýchto momentů stále přibývalo. Vše vyvrcholilo o 3 minuty později, kdy po faulu na Martina Krejčíka, udělil oběma aktérům, dosti nepochopitelně, druhou žlutou kartu a zákonitě tedy i červenou a zápas se tedy dohrával pouze o 10 hráčích na obou stranách. Toto, i za přispění pana rozhodčího, vyhovovalo více domácím, kteří vsadili vše na jednu kartu a hráli chvílemi i s pěti útočníky. V 85. minutě se domácí dočkali kýženého snížení, když přetažený centr na zadní tyč uklidil do sítě jeden z domácích hráčů. Takže 3:2 a dala se ještě čekat jakás takás zápletka . Nic takového již ale naši borci nedopustili, a po konečném hvizdu jsme se mohli všichni radovat z dalšího, již čtvrtého, jarního vítězství. Všem hráčům patří velký dík za bojovnost, bez které by se tento zápas vyhrát nedal. Za zmínku snad ještě stojí fakt, že i přes velmi zajímavé televizní utkání přijela na tento zápas podpořit naše hráče velmi početná skupinka kovanických fandů.(reportér amatér PAJCA)

Sokoleč B - KOVANICE 2:3 (1:2)

sestava : Dvořák - Kvasnička (65.Kratochvíl), Třešňák, Mataj, Stránský - Trégl (46.Kuchař), Černý, Kopecký R., Krejčík M.- Bureš (55.Leden), Kollmann (88.Krátký)

branky : Kollmann 2, Černý J.

čk : Krejčík M.

žk : Krejčík M. 2, Kvasnička