Jasně a zaslouženě 3 body

Stejně tak jako minulý týden jsme odehráli další mistrovské utkání na domácím hřišti. V sobotu 26.4. jsme přivítali celek Dymokur, jehož výsledky určitě budili respekt a to nejen v řadách hráčů a realizačního týmu, ale i mezi kanci, kteří se opět sešli v hojném počtu, aby podpořili naše borce. Tentokrát nechyběl ani Mek, který řádně podporován Zlámačkou vytvářel tu správnou fotbalovou atmosféru. Bohužel ale pro tento zápas chyběl náš nejlepší střelec S 16 góly Kuba Kollmann, což se zdálo jako citelné oslabení, ale jeho spoluhráči ho dokázali v tomto zápase velmi slušně nahradit. Čtyři branky v síti soupeře jsou toho celkem slušným důkazem.

Od prvních minut tohoto zápasu, byli naši hráči aktivnější a snažili se tvořit hru a nečekat pouze na to, co udělá soupeř, tak jako to bylo například v "matchi" minulém. Hned při první vážnější příležitosti v 8.minutě byla velmi správně odpískána penalta proti celku Dymokur, za zjevné hraní rukou, které předcházel dobře mířený centr Pepi Černého. K exekuci pokutového kopu, nemýlím-li se na jaře prvnímu, se postavil Martin Leden, ale jeho pokus se nevešel mezi tři tyče. Takže se oslavy prvního gólu, v brance Dymokur, si museli ještě chvíli počkat. Další příležitost měl Marian Bureš, jenž byl na konci akce na jeden dotek, ale brankář hostí byl proti a konečky prstů dokázal vyškrábnout jeho projektil na roh. Ke změně skóre nevedl ani přímý kop Pepi Černého z 15 minuty. Poté se dostali ke slovu i hosté z Dymokur, ale jejich dvě střely v rozmezí 5-ti minut postrádaly ten správný směr. Takže Dana Dvořáka, který již podruhé na jaře zaskočil za Jirku Macha, mohly nechat tyto pokusy v absolutním klidu. Ve 23. minutě jsme se již mohli poprvé radovat. Po celkem nenápadné akci, kdy jsme dokázali dobře rozehrát aut, přišel z pravé strany dlouhý přetažený centr Martina Ledna, na který si dokázal nejlépe naskočit Martin Krejčík a nechytatelnou hlavou zavěsil. Takže 1:0 pro domácí !!! O čtyři minuty později už to mohlo být 2:0, ale Martin Leden nevyužil dnes už svou druhou šanci, nejprve hlavou z bezprostřední blízkosti nedokázal přelstít hostujícího gólmana a nic na tom nezměnila ani pohotová dorážka téhož hráče. Škoda !!! V dalším průběhu prvního poločasu jsme si i nadále udržovali herní převahu a k větší pohodě chyběl už jen ten druhý uklidňující gól. Hosté ohrozili naší svatyni  opět pouze z dálky, ale opět neměli dobře seřízená mířidla a jejich pokusy šly opět mimo. Pokusy našich borců byli mnohem nebezpečnější, jako třeba střela, dnes dosti nabuzeného Martina Krejčíka, která šla jen těsně nad břevno. Ke druhé brance nevedla ani krásná dalekonosná střela v samotném závěru prvního poločasu. Za zmínku ještě stojí fakt, že již ve 40. minutě musel být střídán Marian Bureš, důvodem byli dva dosti nevybíravé zákroky, které bohužel zůstaly bez karetního ohodnocení.

Aktivně jsme vstoupili i do druhého poločasu, hned v úvodu jsme měli možnost zahrávat přímý kop, jmenovitě Pepa Černý, ale bez úspěchu. Hned minutku na to stejný hráč dostal do 100% šance po přiklepnutí Martina Krejčíka, ale jeho pokus z několika metrů šel nad. Jeho chvíle ale měli teprve přijít. V 52.minutě jsme se už mohli radovat z druhého gólu. Martin Leden si na rohu velkého vápna přehodil balón na svoji levou, béčkovou, nohu a technickou střelou na vzdálenější tyč nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. 2:0 !!! Po této brance se naši borci uklidnili, ale možná až příliš. O 6 minut později totiž málem přišel, z ojedinělé akce, trest. Hostující útočník si udělal prostor a ač atakován se ocitl sám proti našemu brankáři, který skvěle vyběhl a donutil tak soupeře, dát si balón podle něj, ale Dymokurský útočník už nestihl zakončit a míč skončil v zámezí. I když trenér Kout provedl několik změn a protočil sestavu, tak to rozhodně nemělo vliv  na kvalitu naší hry. Po individuální akci Kuby Krátkého a faulu na něj, jsme měli opět šanci ohrozit branku hostí z přímého kopu a to ve velmi zajímavé vzdálenosti, ale bez úspěchu. V 72.minutě už bylo rozhodnuto. Po samostatné akci Kuby Krátkého přiťukl Martin Leden míč na, dnes již několikrát zmiňovaného Pepu Černého a ten se z hranice velkého vápna nemýlil. Míč poslal přesně do růžku hostující branky. Takže 3:0 !!! Dalším hřebíčkem byl i fakt, že se hostím zranil brankář při pokusu zabránit třetí brance. Od této chvíle už na hřišti existovalo jen jedno mužstvo a to domácí. A aby nebylo dost tak hned o 4 minuty vstřelil svou druhou branku v utkání Pepa Černý. Jeho tvrdá střela z 25 metrů se otřela o spojnici a následně rozvlnila síť za zády bezmocného gólmana, který si do té doby ještě nesáhl na míč. Kýženého bůra jsme se mohli dočkat 7 minut před koncem, ale střela střídavšího Michala Kuchaře brankou neskončila. Do závěrečného hvizdu se už neujala žádná akce, takže si hosté odvezli, pro ně vcelku přijatelný výsledek 4:0. Skvělý fotbal, skvělá atmosféra, takže skvěle strávené odpoledne. Ale přeci jen, zůstaňme na zemi, ještě máme před sebou 7 mistrovských utkání.

Předem se omlouvám za některé faktické nedostatky, ale v průběhu zápasu jsem se musel ještě věnovat udírně, takže mi mohlo něco uniknout. (reportér amatér PAJCA)

KOVANICE - Dymokury 4:0 (1:0)

sestava : Dvořák - Kvasnička (60.Kratochvíl), Třešňák, Mataj, Stránský - Trégl (60.Krátký), Černý, Kopecký R., Krejčík M.( 75.Kopecký P.) - Leden, Bureš (40.Kuchař)

branky : Černý 2, Leden, Krejčík M.