Dejá vú

Nikoli ! I když naši borci opět zvítězili výsledkem 2:1, tak jako dva předchozí jarní duely, tak o "Dejá vú" se rozhodně nejednalo.

V sobotu 5.4. jsme přivítali na našem stadionu celek Kněžic, jenž byl v tabulce po 15 zápasech za námi a ztrácel 4 body. Na základě této skutečnosti byl favorit tohoto utkání jasně dán. Za zmínku stojí i to, že hosté se na tento zápas vydali autobusem, což není zas až tak obvyklé a vypadalo to spíše komicky. Přestože se vítězná sestava nemění, tak domácí kouč musel udělat dvě změny, jelikož pro tento zápas chyběli hned dvě opory našeho týmu. První z nich byla neúčast našeho kapitána Romana Kopeckého (rodinné důvody) a stopera Martina Třešňáka (nemoc). Kdo čekal, že se budou od úvodního hvizdu valit útoky na hostující svatyni, tak se mýlil. Hra se odehrávala spíše ve středu hřiště a o nějaké šanci nebo situaci, která by se tomu alespoň trochu podobala, jsme si mohli nechat jen zdát. Za zmínku stojí jen hlavička Tomáše Kvasničky po rohovém kopu. Bohužel náš krajní obránce nezamířil přesně a poslal míč mimo branku hostí. Takže ani tato situace nemohla vyvést hostujícího gólmana z klidu. A přesto, že jsme měli míč více na kopačkách, tak první obrovskou šanci měli hostující hráči. Na domácího brankáře Jirku Macha se řítil hostující útočník a i když jeho tvrdá střela měla správný směr a mířila přesně k tyči, tak ji domácí brankář dokázal bravurním zákrokem vytěsnit na roh. Prostě fantastický zákrok ! Ve 42. minutě jsme poprvé vystřelili na bránu a hned z toho byl gól. Domácí Josef Černý prostrčil, trochu se štěstím, balon mezi třemi hostujícími hráči na Jakuba Kollmanna a ten povedenou střelou po zemi k tyči rozvlnil síť za zády hostujícího brankáře. Obrovská radost a zároveň úleva na straně domácích a to nejen na hřišti, tak i mimo něj. 1:0 a tak také skončil i první poločas.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s nezměněnou sestavou a jednobrankovým vedením. Tak jak se odehrával poločas první, tak ve stejném duchu pokračoval i poločas druhý, tj. mírná převaha domácích s balonem na kopačkách, ale naprosto nulová hra směrem dopředu. Nedokázali jsme dostat balon na naše útočníky a když se tak už stalo, tak jsme se nedokázali dostat dál, než k velkému vápnu branky hostí. No a trest přišel záhy. Hosté rychle rozehrály aut na hranici našeho velkého vápna, k míči se dostal hostující útočník, postavou spíše starší žáček, ten se velmi dobře a hlavně rychle uvolnil a přízemní střelou nedal brankáři Machovi šanci. Takže 1:1. I přes obdrženou branku a mírnou psychickou výhodu hostí, všichni věřili, že vývoj utkání opět zvrátíme na naši stranu. A tak se i stalo. Po rohovém kopu se do vzduchu zavěsil Tomáš Kvasnička a absolutně nikým neobtěžován suverénně zavěsil. Takže 2:1 !!! V 80.minutě neudržel nervy na uzdě hostující kapitán a po druhé žluté kartě, v tomto případě za faul zezadu,musel opustit hřiště předčasně. Při odchodu do kabin si samozřejmě ještě neodpustil pár peprných výrazů, nejen směrem k rozhodčímu, ale i k našim borcům. I díky této skutečnosti se hosté už na nic nezmohli a domácí si tedy připsali ve třetím jarním zápase tři body.

Nutno podotknout, že za bojovný výkon si naši hráči vítězství rozhodně zasloužili. Za zmínku snad stojí ještě fakt, že během zápasu se hostující hráči naprosto zbytečně uchýlili k dosti vulgárním gestům směrem k fanklubu domácích, jenž byl v tomto zápase velice férový. Poděkování patří i muži s píšťalkou, jenž si celý zápas vedl velmi dobře, až na jeden moment a to, že ve druhém poločase za stavu 1:1 přehlédl úmyslnou ruku hostujícího obránce na brankové čáře. (článek sestavil PAJCA)

KOVANICE - Kněžice 2:1 (1:0)

sestava : Mach - Krejčík M.(75.Soukal), Mataj, Kvasnička, Stránský - Gajdoš, Trégl (60.Kuchař), Černý, Bureš (55.Kratochvíl) - Leden (80.Kopecký P.), Kollmann

branky : Kollmann, Kvasnička

žk : Bureš, Stránský, Mataj