Boj o druhé místo

Je tu zas sobota a všichni se těšíme co nám dnes ti naši kucí zas předvedou. Naším soupeřem je 17.5. druhý tým tabulky, borci z Velenic. Trochu se obávám, že z fandění tentokrát nebude nic, protože fotbalovou sobotu dost kazí počasí a hnusný déšť. Jako správného kance a srdcaře mě však ani toto nemůže zastavit před pomyšlením, že bych tento důležitý duel neviděl. Není však velkým překvapením, že na hřišti soupeře i přes nepřízeň počasí budeme opět v hojném počtu a jsme připraveni podpořit naše borce v honbě za titulem. Začínáme tedy. Přestává pršet a začíná boj o druhé místo v tabulce. Právě běží druhá minuta zápasu a přichází první vážná situace. I když přestalo pršet, tak to co se nám před našima očima naskytlo se dá popsat jako hurikán. Tak jako se po celém světě pojmenovávají hurikány, tak i ten náš děsný hurikán měl okamžitě svoje jméno. TOMÁŠ VALDÉZ MATAJ. Byli jsme ohromeni. Jedna nepovedená přihrávka z poloviny hřiště a už se to valilo. Nakopnutý balon na naší polovinu naše obrana nedokázala zastavit a tak se do našeho území řítí utočník sám na naší kasu. Machy rychle vybíhá ze svojí svatyně, napřahuje, ale míč netrefuje. S velkým štěstím se mu však balón odráží od druhé nohy a tím vlastně celou nebezpečnou akci ukončuje. Nastává však chvíle našeho hurikánu Matyho. Ten zřejmě z přesvědčení, že taková situace jaká mu nastala, se mu již nemusí naskytnout a osamocen v okruhu pěti metrů, napálí stojící míč neuvěřitelnou prdou a zavěšuje do prázdné branky. Krásný vlastňák MATY. Prohráváme tedy 1:0. Díky podmáčenému terénu je hra plná nepřesností, ale hoši bojují a co pokazí technika, musí dohnat fyzička. Ne všichni ji mají takovou, aby mohli jezdit po celém hřišti. Jsou ale i takoví. Samozřejmě k naší radosti. Jedním z nich je náš Marián HRDLIČKA Bureš, je prostě všude tam, kde má být. Nevynechá žádný souboj, ani dlouhý míč, který by už nikdo nedoběhl a přesto se ho snaží doběhnout. Ani ztracený míč nehodlá vzdát a okamžitě napadá unikajícího hráče. Ten člověk má snad dvoje plíce. Takže díky Mariáne, je to obdivuhodné. Druhým takovým je Marek JEFF Stránský. Při pohledu na hřiště, by si mohli někteří myslet, že je to jasný útočník našeho mužstva, ale pozor, není tomu tak. Svým moderním pojetím hry předvádí to,co má dělat každý hráč na jeho postu.On je totiž výborný krajní obránce typu Roberta Carlose. Jeho výborné kvality na kraji obrany se záhy mění v krásný centr z levé strany křídelního útočníka. Takový náš SUPERJEFF. Musím se však vrátit k dění na hřišti a přeskočím do 21.minuty utkání, kdy nás poprvé rozjásal svojí připraveností před bránou jeden z našich hrotových útočníků Martin VEJCE Leden. Svou další trefou v této sezóně upravil stav utkání na 1:1 a vylepšil tak naše vyhlídky v tomto utkání. O 8.minut později, tedy ve 29.minutě, přišla krásná kombinační akce obou našich útočníků a po perfektním centru Kuby Kollmanna, proměnil další svoji šanci druhým gólem zápasu Martin Leden.Stav utkání tedy 2:1 v náš prospěch. Do konce poločasu jsme měli ještě pár šancí a pěkných střel, ale za zmínku stojí jen střela z přímého kopu, zahrávaná 5 minut před koncem poločasu. K míči se postavil exekutor Joska IKONA Černý. Jeho krásně zahraný trestný kop z velké dálky a ostrého úhlu, však vytěsnilo břevno a tak ani tato šance nezměnila stav utkání. Do druhého poločasu jsme vstoupili s dost vlažným nasazením. Soupeřova hra se zlepšila a skoro celý poločas se odehrál na naší polovině. Bylo však pár ojedinělých akcí z naší strany, ale nebylo žádnou větší hrozbou pro soupeřovu branku. Soupeř nám začal celkem zatápět, a my jsme jen čekali kdy přijde vyrovnávací gól. Taková situace se však nekonala a soupeřovi hráči se za záda našeho gólmana prostě netrefili. V 85.minutě jsme ještě měli poslední šanci zápasu, kdy Kuba Krátký hlavou po centru z levé strany nastřelil břevno a po následné dorážce Marka Stránského jsme dokonce zavěsili, ale praporek domácího pomezního byl proti a gól nebyl uznán pro ofsajdové postavení. Poté se již nic nestalo a hlavní sudí nás po napínání svým prodlužováním, nakonec potěšil konečným hvizdem. Zápas tedy skončil 2:1 v náš prospěch a tím jsme se posunuli na druhé místo tabulky. Chtěl bych v tomto zápase pochválit i pana rozhodčího, který zvládl toto utkání s přehledem a takový výkon bychom uvítali od každého jeho kolegy. Takže borci díkes a Všechlapy ať se těší. Sportu zdar a Kovanicím zvlášť. S přáním dalších sportovních zážitků váš BADŽÍČEK.

Velenice - KOVANICE 1:2 (1:2)

sestava : Mach - Kvasnička (70.Krátký), Třešňák, Mataj, Stránský - Bureš (82.Kratochvíl), Černý, Kopecký R., Krejčík - Kollmann, Leden (88.Kopecký P.)

branky : Leden 2

žk : Třešňák, Kvasnička, Stránský