První domácí vítězství

V šestém kole jsme na domácím hřišti přivítali B-tým Ostré. Soupeř se před zápasem nacházel na druhém místě tabulky, takže nás čekal velmi těžký zápas. A hned v první minutě nám hráči Ostré ukázali, že nám nedají nic zadarmo. Naštěstí jejich hráč ve 100% šanci překopl prázdnou branku !!! V následujících minutách se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale čistou gólovou šanci si nevytvořil ani jeden tým. Udeřilo až ve 25 minutě a k radosti domácích fanoušků se prosadil náš tým. Kuba Kollmann zatáhl míč po levém křídle a našel ve vápně Petra Kuklu, který se nemýlil a poslal náš tým do vedení. O pár minut později zdvojnásobil naše vedení Kuba Kollmann, když po přihlávce Tomáše Mataja nekompromisně prostřelil levačkou hostujícího golmana. Za chvíli mohlo být ještě veseleji, ale Marian Bureš ani Petr Kukla své šance neproměnili. A tak přišel trest na druhé straně. Centr O
stré domácí brankař nedůrazně vyrazil před sebe a pro hostujícího hráče nebyl problém uklidit míč do odkryté branky. A to nebylo ze strany hostí vše!!! Chvilku po snížení, předvedl náš golman Machy parádní robinsonádu po trestném kopu hostí a konečky prstů vytáhl dobře umístěnou střelu na roh. A po jeho rozrhrání předvedl fantastický reflex po hlavičce z malého vápna...Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:1 pro náš tým.
Ve druhém poločase se očekával tlak hostí, ale ten nepřišel. Domáci borci celkem s přehledem kontrolovali zápas a nepouštěli Ostrou do šancí. Naopak jsme mohli skórovat my, ale několik přečíslení jsme špatně vyřešili a Martin Leden v naší největší šanci přestřelil branku. Uklidnění tak přišlo až 15 minut před koncem. Po faulu na Petra Kuklu se k penaltě postavil Kuba Kollmann a bezpečně ji proměnil. Pak přišel tlak hostí, kdy zahrávali sérii rohových kopů a do našeho vápna létali nebezpečné centry, ale s těmi si naše obrana poradila a mohli jsme začít slavit zasloužené vítězství. (Lukáš Kout)

KOVANICE - Ostrá B 3:1 (2:1)

sestava : Mach - Krejčík, Třešňák, Mataj, Stránský - Gajdoš (55.Černý), Kopecký R., Leden (70.Kvasnička T.), Bureš (75.Krátký) - Kollmann (87.Kubina), Kukla

branky : Kollmann 2, Kukla

žk : Stránský, Kukla