FK  KOVANICE

Novinky

Garda

K.Zboží - KOVANICE 3:2 (0:0)   sestava: Soukal - Černý V., Koutek, Krejčík P., Král J. - Drahovzal, Bureš, Trégl, Voborník - De Giorgi, Holý - Dudek   branky: Bureš, De Giorgi

Bolavé vítězství

Kostomlaty - KOVANICE 3:4 (1:1)  sestava: Krátký - Suchý, Kukla, Poklop, Krejčík M. - Velechovský (46.Černý T.), Vagenknecht (72.Kopecký P.), Černý J., Gajdoš (56.Jelínek) - Král J., Kubina   branky: Král 4  První poločas přinesl velmi vyrovnané utkání. Na každé straně jednou zazvonila konstrukce branky. Ve 20.minutě jsme šli do vedení, když Ondra Kubina zatáhl míč po pravé straně hřiště a předložil chuťovku Jardovi Královi, který otevřel svůj brankový účet! Pět minut před poločasem jsme ale nedokázali uhlídat přetažený balon a domácí vyrovnali. Vstup do druhé půle se nám podařil na výbornou a už za 7 minut jsme vedli 3:1, když nejprve z penalty, po faulu na Michala Vagenknechta, a poté z úniku, přidal další dvě branky Jarda Král. Když šli domácí o dalších 10 minut později do 10, museli si všichni příznivci myslet že je vymalováno. Jenomže Josef Černý neproměnil svoji velikou šanci a domácí z protiútoku z penalty snížili. To je nakoplo a začali nás i v 10 hráčích...

Na úvod prohra

KOVANICE - M.Králové 1:2 (0:2)   sestava: Krátký - Krejčík, Kukla, Černý T., Suchý - Velechovský, Vagenknecht, Černý J., Kubina - Král, Jelínek (70.Mataj)   branka: Král Favorit z Městce Králové svoji roli zvládl, hlavně díky skvělému nástupu do zápasu. Musel se ale strachovat až do konce střetnutí. „Po patnácti minutách jsme prohrávali o dva góly. Prospali jsme začátek. Oni byli fotbalovější, rychlejší a my jsme nezachytili úvod zápasu. Potom soupeř přestal hrát a jen nakopával míče. My jsme byli horším týmem a dělali jsme to samé. Ve třetí minutě druhé půle jsme snížili a od té doby to byla nakopávaná. Měli jsme ale málo šancí. Nám zachytal gólman, hosté se strachovali až do konce, ale na vyrovnání jsme neměli,“ uznal jeden z dvojice kovanických trenérů Lukáš Kout. „Jeli jsme k soupeři s pokorou a chtěli jsme tři body. Domácí nám to usnadnili, protože jsme rychle vedli o dva góly. To nás mělo uklidnit a v prvním poločase jsme žádný...

Výzva

Skutečně jsme se snažili zlepšit fotbalový projev, který poslední dvě sezóny nebyl nijak valný, ALE k tomu potřebujeme i VÁS fotbalové fanoušky a tak vyzýváme všechny KANCE - PŘIJĎTE NÁS PODPOŘIT!!! Vezměte si šály, mikiny a trička a PŘIJĎTE VŠICHNI V MODRÉM!!! Na Městec a hlavně potom do Kostomlat!!! Hrozně tím hráčům pomůžete!!! Předem děkujem!!!

Sezóna začíná

Nový ročník fotbalového okresního přeboru začíná již následující víkend a náš tým přivítá jednoho z favoritů soutěže - Městec Králové. Na sezonu jsme se tentokrát poctivě připravovali a na trénincích bylo hodně živo a plno! Protože nechceme další rok jen živořit u dna tabulky, snažli jsme se náš tým posílit a přivítali jsme v přípravě několik posil - Jardu Krále, Michala Vagenknechta, Honzu Vanického a Filipa Velechovského, v přípravných utkáních naznačili, že by mohli být pro náš tým skutečně přínosem! Do přípravy se zapojili i dlouhodobí marodi Martin Krejčík a Marek Stránský. Teď už jen zúročit dřinu kterou jsme na trénincích podstoupili.  Po prvním utkání 19.8. s Městcem Králové společně oslavíme narozeniny našich kamarádů a spoluhráčů - M.Krejčíka, D.Dvořáka, L.Kouta a D. Poklopa a doufejme že oslavíme i body získané v prvním utkání!!!

Generálka nevyšla

KOVANICE - Všechlapy 1:2 (0:2)   sestava: Krátký - Šulc (50.Kubina), Vanický, Poklop, Černý T.- Bulíř, Černý J., Vagenknecht (46.Suchý), Hobort - Král, Gajdoš  branka: Kubina  Bohužel jsme se na generálku nesešli (čas dovolených), nevadí!!!

Tréninky

Tréninky tento týden v úterý a ve čtvrtek od 18.hodin!!! V NEDĚLI generálka na mistráky KOVANICE - Všechlapy od 17.30 hodin!

Polaban B

KOVANICE - Plaban B 1:1 (1:0)   Krátký - Krejčík, Kukla, Vanický, Velechovský - Bulíř, Vagenknecht, Černý J., Gajdoš - Král, Jelínek - Hobort, Suchý   branka: Král  Kvalitní utkání s kvalitním soupeřem a kvalitní návštěvou.

Tréninky

Tréninky opět středa - pátek od 18.hodin, v neděli přátelák s Polabanem B od 17.hodin!!!

Jestřábka

KOVANICE - Jestřábí Lhota 7:0 (4:0)  Krátký - Kopecký P., Kukla, Poklop, Suchý - Velechovský, Vagenknecht, Černý J., Krejčík M.- Král J., Bulíř - Hobort, Kubina, Jelínek   branky: Král J. 4, Jelínek 2, Velechovský